Ірландія

1. Прапор Ірландії

Історія Ірландії бере початок близько 8 тисяч років тому, коли перші люди заселили цей острів. Сприятливий клімат і ізоляція від решти світу позитивно впливала на розвиток кельтської культури в країні. В V столітті  нашої ери Святий Патрик, який вважається нині символічною особистістю в історії країни, розповсюдив в ній християнство. Після падіння Священної Римської імперії саме Ірландія стала центром науки і релігії, поширюючи свій вплив навіть на країни континентальної Європи. Від Х століття Ірландія була неодноразово анексована вікінгами і британцями. Тим не менш, ірландці зберегли свою самобутність, мову і культуру. Навіть за часів короля Генріха VIII, який зробив Англію протестантською країною, Ірландія не підкорилася його впливу і залишилася католицькою. Ця країна залишалася під впливом Об’єднаного Королівства аж до 1949 року. Навіть потім, після здобуття незалежності, Ірландія була центром протистояння збройної організації ІРА і терористичних угрупувань, що підтримувалися Великобританією. Від 1973 року Ірландія є активним членом ЄС. Після виходу Великобританії з ЄС внаслідок BREXIT, Ірландія має можливість збільшити свій вплив за межами континентальної Європи, покращивши власну економіку і ставши ще більш відкритою для туристів.

Цікаві факти про Ірландію

 • Зелений клевер – не лише національний символ Ірландії, але і її офіційна торгова марка.
 • Ірландія – одна з перших країн світу, де жінки отримали право голосувати у виборах.
 • В ірландському алфавіті лише 18 літер. Разом з тим, мова цієї країни вважається однією з найскладніших мов своєї групи.
 • Експорт лікеру Baileys складає половину від всього експорту алкогольних напоїв країни. Понад 40% з молока, що виробляється в країні йде на виробництво цього напою.
 • Згідно з ірландською традицією, 29 лютого жінка має право освідчитися чоловікові, якого кохає. Ця традиція бере свій початок з законів ХІ століття, в яких вказано, що чоловік, який відмовився, змушений заплатити жінці великий штраф.
 • До Ірландії щороку прибуває більше туристів, ніж жителів в самій країні (понад 5 до 4,7 млн. осіб).
 • В Ірландії чи не найбільша кількість рудих жителів – понад 10% ірландців рудоволосі (у країнах Європи їх лише 2%, а у Скандинавії – близько 5%).
 • Ірландія традиційно вважається країною леприконів – жоден ірландець не заперечить існування цих легендарних створінь (хоча побачити їх зможе лише після п’яти кухлів портеру Guinness).
 • В Ірландії, як і у Великобританії, можна чекати чого завгодно від погоди – туристам варто завжди мати при собі парасольку!

Куди поїхати?

Ірландія – невелика острівна країна, що дозволяє відвідати найпопулярніші туристичні місця за 3-7 днів. Клімат цієї країни дозволяє відвідувати її протягом цілого року, проте найкраще приїхати сюди весною та побачити, як ірландці святкують День святого Патрика (17 березня). Туристам рекомендується відвідати не лише столицю країни, Дублін, але й інші популярні міста: Корк, Шеннон, Кліфден, Уотерфорд.

Головна перлина Дубліна – вулиця О’Коннела. Неподалік знаходяться собор Святого Патрика, Музей пива Гіннесс, Трініті-Коледж і музей-в’язниця Кілмейхен. В самому Дубліні і за його межами є безліч старовинних замків і монастирів, кожен з яких має древню історію і вражає своєю архітектурою. Варто зазначити, що багато музеїв та туристичних місць Дубліна безкоштовні. Найкращі серед них – Національний ботанічний сад, Національний музей Ірландії та Національна галерея Ірландії. Інші великі міста Ірландії розташовані в основному на південному узбережжі країни – це і старовинні замки (Блерні в місті Корк чи Еббіглен в Кліфдені), і музеї (музей скарбів в Уотерфорді), і древні монастирі. Особливої уваги також заслуговує природа Ірландії – щоб повністю насолодитися нею рекомендуємо Вам приїхати сюди весною або влітку та витратити кілька днів на подорож південним узбережжям острова.

Ірландська кухня досить проста і водночас надзвичайно смачна. В основному вона складається з м’ясних страв з картоплею чи капустою. Хоч ірландці майже не використовують приправ, вони залишилися вірні традиційним методам кулінарії (наприклад, м’ясо нерідко просмажується на вогні, а замість дров використовується торф). Ірландія відома також своїм портером Guinness та лікером Baileys – сьогодні ці дві марки є своєрідною візитівкою країни.

6. Національний ботанічний сад Дубліна

Поради для туристів

 • Для найзручнішої подорожі між містами Ірландії варто орендувати автомобіль – громадський транспорт країни не зорієнтований на максимальне охоплення всіх туристичних пам’яток і цікавих місць. Оренда автомобіля обійдеться в не більше, ніж 50 євро за тиждень. Варто також взяти до уваги, що в країні лівосторонній дорожній рух.
 • Більшість історичних місць країни можна відвідати безкоштовно або зі знижкою, придбавши попередньо так звану карту пам’яток (21 євро для дорослих, 8 євро для дітей та 55 євро для сімей). Вона особливо вигідна для тих, хто має намір провести в країні хоча б тиждень.
 • При здійсненні покупок в країні, українці (як жителі країни, що не входить в ЄС), можуть оформити tax free, зекономивши від 12 до 17% вартості куплених товарів.
 • Для подорожі в Ірландію необхідно завчасно оформити візу та медичну страховку.
 • Хоч вартість харчування в країні знижується з кожним роком, вона все-рівно дуже висока. Навіть невеликі бари пропонують їжу та напої за астрономічними цінами. Тим не менш, ірландська кухня варта того, щоб її спробувати.
 • Кімната в готелі на двох обійдеться в понад 60 євро за добу. Тим не менш, в Ірландії безліч гостьових будинків (guesthouses), що значно краще пристосовані до сімейного відпочинку та вигідніші за своєю ціною.
 • Авіапереліт в Ірландію – порівняно недороге задоволення. Подорож літаком з Києва до Дубліна та назад обійдеться в близько 140-160 євро за людину.

Відпочинок в Ірландії буде до душі не тільки туристам, що бажають поринути в древню історію та культуру нової країни, а й всім любителям гастрономічного туризму. Природа Ірландії заворожує, а історичні пам’ятки та цікаві місця, незліченні паби і ресторани, вузькі і таємничі вулички Дубліна і Уотерфорда, гостинні жителі та хороший сервіс приваблюють все більшу кількість туристів.

Підготував Владислав Ковальчук