Краків - культурна столиця Польщі

Колишня столиця Польщі гордо носить титул міста королів, освіти, культури, а також навіть користується неабиякою популярністю серед туристів усього світу. Краків не безпідставно володіє усіма цими званнями.

Перша згадка про місто датується ще 965 роком. Саме тут повстав у 1364 році перший у Польщі, і один із найстаріших вищих навчальних закладів у всій Європі,  Ягеллонський університет. Сьогодні сюди на навчання приїжджають студенти з усіх куточків світу. Головний і найдавніший корпус знаходиться у самому серці міста. Кожен охочий зможе насолодитися витвором середньовічної архітектури й поринути у цю атмосферу.

1c455e627e5cade5d584ce549dda11f59750bcc8

Мабуть, своєю популярністю серед туристів, Краків завдячує вигідному розміщенню усіх пам’яток у центрі міста. Безперечно облюбованим місцем вважається Ринкова Площа. Тут ніколи не буває пусто. Саме звідси розпочинаються практично усі екскурсії, а також площа для корінних мешканців Кракова слугує своєрідним «місцем зустрічі». Десятки кав’ярень, ресторанчиків та пабів із літніми терасами, сувенірні крамниці та карети із кіньми роблять Ринок надзвичайно казковим. Посередині площі розташований середньовічний ярмарок, де у давнину продавалося сукно, від чого й походить його назва Суконні ряди. Сьогодні ж він виконує роль своєрідного базарчику для туристів. Там можна знайти все: починаючи від елементів національного вбрання до магнітів на холодильник.

9115

Тут же побудований Маріацький костел. Помпезна будівля у стилі бароко. Він зацікавлює туристів не тільки своєю розкішною архітектурою і дорогим оздобленням, а й легендою, яка пробуджує неоднозначні почуття. Костел має дві вежі, одна із яких вища від іншої, а сталося це не через початковий задум. За історією храм будували два брати. Кожен споруджував свою вежу, але через суперництво й змагання чий витвір буде привабливішим: один вбив іншого. Тому й вежа брата, котрий помер залишилася меншою, а завершували її будівництво вже пізніше. Ще цікавим фактом є те, що при вході в Суконні ряди висить ніж, яким було вчинене братовбивство.

Звернувши у одну із вуличок, можна за десять хвилин дістатися до пагорба, на якому розташована колишня резиденція королів. Замок Вавель – це поєднання найрізноманітніших архітектурних стилів. Туристи люблять цей палац не тільки через сотні експонатів та кілька музеїв розташованих на території, а й через красивий внутрішній двір й вид, який відкривається з його просторів. Вавель розташований на лівому березі широкої річки Вісли. На ці краєвиди можна дивитися безкінечно.

krakow rynek

Любителям живої природи Краків також має що показати. Трохи далі центральної частини міста знаходиться каньйон Закшувек. Його пейзаж милуватиме око, навіть найбільш прискіпливого скептика й неодмінно послугує прекрасним фоном для нового фото. Люди, які люблять плавати також не залишаться обділеними, тому що за окрему оплату можна зануритися під воду із професіоналами.

Сьогодні ж Краків старається позиціонувати себе не тільки як історичну пам’ятку. Щорічно тут проводяться конференції світового значення, сюди приїжджають давати концерти найвідоміші зірки, відбуваються найрізноманітніші фестивалі, конкурси, олімпіади. Молодь активно заохочують брати участь у житті міста, створюючи для цього всі можливі умови.

Краків закохує у себе з першого погляду й не залишає нікого байдужим. Якщо не знаєш куди поїхати, то обирай культурну столицю Польщі. Сьогодні сюди дістатися можливо практично із будь якого куточку України.

Підготувала Єлизавета Верещак