Перлина Італії - Венеція

gallery 1438104572 1615054978 fit

Італія – країна, яка з першого погляду закохала в себе вже не одну сотню тисяч туристів, розміщується на південному узбережжі Європи. Її архітектурні пам’ятки і визначні місця до сьогодні досконало відображають насичене історичне минуле. Італія є Батьківщиною багатьох відомих митців, тому й не дивно, що її краса заворожує. Римський Колізей, як символ імператорської могутності, Античні Помпеї , духовний центр католицького світу – Ватикан, Пізанська вежа, що здається ось – ось впаде у Пізі, романтичне місто Комо цей список можна продовжувати до безкінечності, але я пропоную поринути у подорож Венецією.

Венеція
Згідно з легендою місто було засноване в V столітті мешканцями області, які рятувалися від ворожих нападів. Виросла сучасна Венеція на 117- ти невеличких піщаних островах у Венеціанській лагуні Адріатичного моря. Завдячуючи своєму вигідному географічному положенню Венеція в давнину носила назву « Володарки Середземномор’я». В її володіннях був чималий морський флот та добре налагоджена торгівля. Це допомагало місту розвиватися та збагачуватися. Слід зазначити, що не тільки економічна та господарська сфери зазнавали прогресу, на високому рівні перебувала й мистецька діяльність.  З цього міста походять такі відомі люди як А. Вівальді, Марко Поло, Тіціан.

 

У Венеції вирує надзвичайно романтична атмосфера й панує вічне свято. Архітектура міста гармонійно поєднує в собі візантійські, арабські та готичні традиції. Складається враження, що будинки й палаци виринають з води, бо вони збудовані на палях. Близько 400 мостів з’єднують береги між безліччю каналами і протоками. Через таке географічне розташування єдиним доступним транспортом пересування на колесах є велосипеди (таку прогулянку можна здійснити лише на не залюденних вулицях). Але не варто перейматися, дістатися до історичної частини міста надзвичайно просто. Кожні кілька хвилин від паркінгу до головної площі Сан-Марко прямує венеціанський громадський транспорт – катер.

Площа Сан – Марко
Надзвичайно помпезний майдан, вважається одним із найбільш облюбованих місць туристами у всій Італії. На цій площі щорічно проводитися традиційний Венеціанський карнавал. Це свято барвистих кольорів та неповторних костюмів. Дійство справді вражає своєю масштабністю, кількістю ексклюзивних масок, які красуються на обличчях учасників ходи і звісно не залишаються непоміченими яскраві виступи професійних акторів.  Карнавал існує вже понад 900 років і вважається одним із найбільш вишуканих та елегантних у цілому світі.

Раніше площа святого Святого Марка розміщувала на своїй території офіси та робочі приміщення чиновників Венеціанської республіки. Сьогодні ж тут знаходиться безліч туристичних крамничок та гастрономічних закладів.  Ще одним фактором який так захоплює туристів на цій місцині є Собор Святого Марка, який ще 30 років тому був занесений у список світової спадщини ЮНЕСКО. Базиліка, як ще по-іншому називають цю споруду, збудована у візантійському стилі, що є також дуже рідкісним явищем у Західній Європі. Стіни храму викладені золотавою мозаїкою, а підлога встелена мармуром і склом. Такий інтер’єр підкреслює розкішність і значимість Собору. Також її справедливо вважають візитівкою міста.

Поруч із базилікою розташувався палац дожів. Будівля в якій засідав сенат Венеціанської республіки, виконувалося судочинство й працювала таємна поліція.  Привертають увагу розкішні скульптури, які прикрашають фасади резиденції.

венеція

Місто, що поступово зникає…

Вузенькі вулиці Венеції зачаровують навіть найбільших скептиків у світі. Прогулянку ними можна здійснити як своїм ходом, так і на гондолах чи маленьких катерах. Через майже кожен провулок протікає водний канал, через це туристи зауважують для себе ще одну цікаву річ: поліція та швидка допомога здійснює свою роботу за допомогою водного транспорту.

Чому Венецію слід відвідати саме зараз? Тому що, через географічне положення місто з кожним роком поволі опускається під воду. А аналогів Італійської перлини не існує в жодному куточку світу…

Підготувала Ліза Верещак