Світ очима CITY LIFE: Будапешт - по обидва боки Дунаю

Історія міста бере свій початок ще у І столітті, але стало воно таким, яким ми звикли його бачити зараз, лише у 1873 році. На території, яку займає цей мегаполіс, могли б розміститися сім наслених пунктів за розміром як Тернопіль. Все це столиця Угорщини –Будапешт, місто з багатою історією та приголомшливою красою. 

Мабуть, ні для кого не буде несподіванкою, що до середени XVIII століття існувало два окремих міста Буда і Пешт. Буда розташоване праворуч Дунаю, вважається більш спокійним районом міста, через те що третина його території вкрита пагорбами і лісами. Навідміно від Буди в Пешті життя вирує цілодобово. На лівому березі Дунаю знаходиться більша частина історичних та архітектурних пам`яток, а також безліч туристичних цікавинок.

1962739 original

Знайомство з Будапештом краще розпочати з вечірньої прогулянки набережною. Через Дунай побудовано 8 мостів, які в освітлені ліхарів набувають особливї чарівності. З мосту названого на честь принцеси Маргіт, дочки відомого короля, відкривється панорама на будівлю парламенту Угорщини, який в свою чергу є візитівкою міста. Ключовими елементами декору резиденції є мозаїка, панно та вітражі виконані в стилі неоготики. Будівля ззовні більше схожа на Середньовічний палац, а ніж на місце, де працюють предаставники державної влади. Посередині мосту знаходиться ще одна облюбована туристами пам`ятка – корона святого Іштвана. Своєю популярністю вона завдячує, похиленому хресту на верхівці. За легендою хрест похилився, коли в поспіху корону намаглися викрасти. Згодом вона була повернена власникам, але в пам`ять про ті події корону вирішили не реставрувати. Наступним мостом, який не залишить нікого байдужим є Ланцюговий міст. Він вважається одним із найкрасивіших в Європі.

feature budapest by kempinski

Мандруючи центром міста не забудьте зазирнути у Базиліку святого Іштвана. Собор заввишки 96 м, як Великобританський Біг Бен, вражає своєю розкішшю. Приголомшують не лише витончені скульпутри та мозаїка найтоншої роботи, якими оздоблений собор зсередини, а й можливість насолодитися панорамою міста з висоти пташиного польоту. Щоб потрапити на оглядовий майданчик потрібно подолати 364 сходинки або ж скористатися ліфтом. Стоячи там, у лівій дзвіниці собру, в поле Вашого зору неодмінно потрапить якийсь палац по іншу сторону Дунаю. Будайська фортеця, або за іншою назвою Королівський палац, занесені у список об`єктів світової спадщини ЮНЕСКО. З давніх часів ця розкішна будівля слугувала резеденцією для угорських королів. Сьогодні ж величезна площа та споруди із сотнями залів належать до музейного комплексу. Цікавим фактом є те, що буквально за кілька місяців до закінчення Другої світової війни фортеця була повністю знищена Радянською Армією.  Палац вдалося відбудувати завядки картам та схемам, які збереглися з періоду королівських правлінь. Мабуть, для того щоб насолодитися оглядом всіх кімнаток розташованих в кількох будівлях, та двориками із витонченими статуями, що знаходяться поміж них не вистачить кількох годин. Ще однією родзинкою, яка привабить туристів є можливість спостерігати як проводяться  археологічні розкопки на замковому пагорбі.
Зовсім неподалік королівської резеденції вже кілька десятиліть стоїть Рибацький бастіон. Колись на місці цієї красивої споруди люди торгували рибою, нині це вважається однією із найкрасивіших пам`яток міста. Дахи бастіона оздоблені цікавими візерунками із черепиці, а посередині стоїть скульпутра першому угорському королю Іштвану. Недивно що й тут можна полюбуватися приголомшливим краєвидом Пешта й Дунаю. Угорщина відома своїм скелястим рельєфом, мабуть тому всі туристи просто в захваті від мальовничих пейзажів.

357 0 900

Довідничок для туриста:
1. Вирушаючи в подорож, варто ретельно скласти свій маршрут, адже територія міста надзвичайно велика. Слід пам`ятати що цікаві для туристів місця знаходяться по обидва береги Дунаю. Дорога від однієї площі до іншого палацу може зайняти кілька годин. Отже, найкращим варіантом буде виділити один день на мандрівку Пештом, а другий присвятити Будді.
2. Оплата за транспорт в Угорщині автоматизована. Є кілька видів білетів на проїзд. Економнішим варіантом буде купівля талона на добу.
3. Угорщина відома своїми термальними водами. Варто побувати в купальні. Слід пам`ятати що оплата здійснюється за цілий день. А це означає що третій день - подаруйте водному відпочинку!

Якщо не знаєш куди податися на відпочинок, не ввагаючись обирай Будапешт!

Підготувала Ліза Верещак