Світ очима City Life: Албанія

Світ очима City Life

Албанія

Албанія вважається однією з найменш вивчених туристами балканських країн. Ця невелика країна омивається Адріатичним та Іонічним морями та межує з Грецією, Македонією, Сербією, Чорногорією та частково признаною Республікою Косово. Сьогодні Албанія позиціонується як країна з багатим культурним минулим, чарівною природою, гостинністю до відвідувачів та смачною балканською кухнею.

Куди поїхати в Албанії?

Серед основних туристичних місць країни варто перечислити в першу чергу її столицю Тирану, ціле західне узбережжя з найбільшими курортними містами – Сарандою, Влерою, Дурресом, Бератом і пам’ятки всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Туристичний сезон в країні традиційно розпочинається у травні, а закінчується – аж наприкінці вересня. В Албанії активно розвиваються екстремальні види спорту, а також – так званий еко-туризм. Найпопулярніші серед туристів види активного відпочинку в країні – альпінізм, велотуризм, рафтинг (екстримальні сплави на стрімких гірських річках) і кінний спорт.

Додатковим плюсом є й те, що популярні курортні містечка знаходяться недалеко від Тирани, а отже це уможливлює відвідати найцікавіші місця в країні протягом 10-12-денного відпочинку. В Албанії є безліч середньовічних замків, що збереглися в чудовому стані (велика частина з них також знаходиться близько до столиці), а живописні каньйони і гори (Томор і так звані албанські Альпи) дозволяють в повній мірі зрозуміти істинну красу країни.

Відпочинок в Албанії неодмінно сподобається любителям гастрономічного туризму, що бажають скуштувати найкращі місцеві страви та вина (найпопулярніші з останніх - Aquila Liquori, Cobo, Luani, Gjergj Kastrioti). Варто зазначити, що любителі шопінгу не знайдуть в країні великих торгових центрів і модних магазинів, проте туристи можуть придбати безліч цікавих сувенірів і вироби ремесла (керамічні та дерев’яні вироби, вишивані аксесуари, мідні прикраси та традиційні музичні інструменти).

Ціни

В Албанії надзвичайно низькі ціни проживання, транспорту, харчування та розваг порівняно з іншими курортними країнами регіону. Проживання на двох в хостелі чи орендованому житлі коштуватиме близько 15-20 євро за добу, а в хорошому готелі – 25-30 євро за добу. Вартість ситного обіду на двох – близько 4-5 євро, а похід в ресторан обійдеться в 10-12 євро. Міжміські автобуси чи поїзди коштують 5-10 євро в залежності від відстані, але залізничний транспорт досить дешевий (2-3 євро з Тирани до основних курортних місць). Таким чином, повноцінний 12-14-денний відпочинок в Албанії на двох не обійдеться в більш ніж 650-700 євро.

Поради для туристів

  • Українські туристи можуть перебувати в Албанії без візи на протязі 90 днів. Особливих митних обмежень немає.
  • Вартість авіаперельоту в Албанію низька, проте пересування в самій країні ускладнене через транспорт, що працює не найкращим чином. Тому туристам рекомендується подорожувати по Албанії на власному або орендованому авто.
  • Грошова одиниця Албанії – лек, згідно актуального курсу 1 євро ~ 134 леки. В країні є банкомати, проте рекомендується мати при собі готівку – лише в столиці країни в деяких місцях приймуть оплату картою.
  • В 1990х роках в країні була слабо розвинена інфраструктура, проте зараз вона з кожним роком все більше вдосконалюється, поступово ставлячи Албанію на рівень з іншими країнами півдня Європи.
  • Албанія – безпечна для туристів країна, в якій населення перш за все прив’язане до традицій та дуже гостинно ставиться до відвідувачів.
  • В країні говорять переважно лише албанською мовою (туристам рекомендується придбати розмовник), в деяких регіонах поширена італійська, грецька або сербська. В туристичних місцях можна спілкуватися англійською або російською.
  • В Албанії є два об’єкти всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: археологічний музей-заповідник Бутрінті та історичні центри міст Берат і Гірокастра.
  • Основна перевага Албанії, як туристичної країни – низька вартість відпочинку порівняно з іншими балканськими країнами та висока якість природнього середовища.

Албанія – дуже перспективний напрямок для туристів. Ця країна активно розвивається і проводить правильну туристичну політику, завдяки чому регулярно отримує європейські інвестиції. Досить довго ця країна знаходилася в цілковитій ізоляції від Європи та світу, проте на початку 1990х років вона почала поступово будувати свій потенціал. Рекомендуємо провести повноцінний відпочинок в Албанії або ж обов’язково включити візит в цю країну в свій план для тих, хто відкриває для себе інші балканські країни. В наш час відпочинок в Албанії – чудова можливість познайомитися з новою культурою і побачити її найкращі риси, відпочити на найкращих і найчистіших пляжах Адріатичного та Іонічного морів, відвідати гірські масиви Балканського півострову та побачити унікальну країну, яка ще не стала місцем масового туризму.

Владислав Ковальчук