Христина Куліковська: "Ця солодка мить перемоги"

Олімпійська тематика цьогорічного конкурсу «СтудМіс Тернопільщини» акцентувала увагу учасниць на пропаганді здорового способу життя, занятті спортом, міжнародній співпраці та  місці України на міжнародній арені. Крім вроди, всі учасниці володіли різними талантами, які вони демонстрували журі і глядачам. Володаркою титулу «СтудМіс Тернопільщини 2018» стала студентка медичного університету Христина Куліковська.

0 02 05 f9db99baf336ba8a7c521536ae9cd065005a64c2894bd450dfda0229dfe63f6e 2ffffeb5

-  Христино, чому ти обрала професію стоматолога?

-  Наразі я успішно закінчила другий курс стоматологічного факультету Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського. До завершення навчання та початку роботи за обраною професією ще далеко, але я переконана, що це був правильний вибір. Стоматологи позбавляють дітей і дорослих вкрай неприємного зубного болю та роблять гарними наші усмішки. Мабуть, кожна дівчина чи юнак мріють про «голлівудську» усмішку, тому моя майбутня професія – це не лише великий список лікувальних  стоматологічних послуг, але й красивий вигляд, що додає людям будь-якого віку впевненості в собі.

- Участь у конкурсі «СтудМіс Тернопільщини 2018» − це твоя перша участь у подібних змаганнях?

-  Так, участь у конкурсі «СтудМіс Тернопільщини 2018» − це був мій перший вихід на сцену в таких змаганнях. До цього часу було багато пропозицій, але я якось не наважувалася брати участь у конкурсах краси. Напевно, тому, що не почувалася впевненою в своїх можливостях. Але цей конкурс докорінно змінив мою самооцінку. Темою цьогорічного конкурсу краси «СтудМіс» були Олімпійські ігри, тому доводилося демонструвати себе в тому числі й в образі грецьких богинь. Мабуть, богині були до мене прихильними, я перемогла, і це додало мені не тільки впевненості в собі, але й життєвого досвіду. Тепер я внутрішньо готова до всеукраїнського етапу конкурсу «СтудМіс», що відбудеться восени, та й до інших подібних випробувань.

-  На конкурсі «СтудМіс» у медичному університеті ти стала Першою віце-міс і «СтудМіс Глядацьких симпатій», як вияву найбільшої підтримки глядачів залу. Це допомогло тобі в міському етапі конкурсу?

-  Так, здобуті титули і підтримка глядачів стали для мене своєрідним зовнішнім поштовхом й спонукали взяти участь у міському конкурсі. Після університетського конкурсу я вже мотиваційно була готова до участі в наступному етапі. В цьому мені допомогло ще й те, що я вісім років займалася бальними танцями в танцювальному клубі «АРС». Але все одно довелося напружено працювати на підготовчому етапі: було багато репетицій, тренувань, фотосесій, майстер-класів, що допомагало нам, учасницям, успішно демонструвати свої таланти і оригінально представити себе. 

-  Чим відрізнялися конкурси «СтудМіс ТДМУ» і «СтудМіс Тернопільщини»?

-  Певна різниця є. На міському рівні з учасницями здебільшого працювали організатори конкурсу, а також було більше спонсорів, які допомагали вирішувати фінансові питання,  пов’язані зі створенням образу та участі в змаганнях. Загалом варто відзначити високий рівень організації цьогорічного конкурсу як на університетському, так і на обласному рівнях, а також професійну і об’єктивну роботу журі. Зазначу, що на конкурсі «СтудМіс Тернопільщини 2018» серед членів журі була чемпіонка  Олімпійських ігор Яна Клочкова, оцінка якої для нас була дуже важливою.

-  Що тобі найважче вдавалося при підготовці до конкурсу?

-  Було важко поєднувати навчання, підготовку до літньої екзаменаційної сесії й участь у підготовчих заходах до конкурсу – репетиціях, тренуваннях та самому конкурсі. Ми багато часу приділяли мистецтву дефіле, регулярно відвідували тренажерні зали, тому доводилося ретельно планувати свій час, щоб участь у конкурсі не зашкодила моїм успіхам у навчанні. Спільні навчання і тренування учасниць конкурсу проводили переважно у вихідні дні, але я багато займалася додатково й у будні. Для мене цей місяць між двома конкурсами був дуже напружений.

0 02 05 59691a9459692c9efe76185050376af1dac9e19f2c05ced3b03c477d39a2a302 bb5674ca

-  Хто найбільше підтримував тебе в цей період?

-  Мої батьки, молодша сестра, мої рідні і друзі. Підтримка дорогих і близьких мені людей була дуже важливою, і це допомагало мені на всіх етапах. Я вдячна всім, хто допомагав і підтримував мене в цьому конкурсі, і вважаю, що в моїй перемозі є й частка їхнього вкладу.

-  Якими були стосунки між учасницями конкурсу?

-  В конкурсі «СтудМіс Тернопільщини» брали участь чотирнадцять дівчат-студенток із п’яти вищих навчальних закладів Тернополя. Всі вони були націлені на перемогу. Але нечесної конкуренції серед учасниць не було. Ми підтримували доброзичливі стосунки і намагалися за потреби допомагати одна одній на всіх етапах.

-  Ти вже почала готуватися до всеукраїнського етапу конкурсу «СтудМіс»?

-  Так, я вже почала свою підготовку. Відчуваю на собі велику відповідальність, бо хочу гідно представити наше місто й область на всеукраїнському рівні. До конкурсу ще кілька місяців, але, якщо мрієш про перемогу,  готуватися потрібно завчасно. Найближчим часом буду знайомитися з організаторами конкурсу «СтудМіс України», а також з іншими дівчатами, які братимуть участь у конкурсі.

-  Наступна участь у всеукраїнському етапі тебе не лякає?

-  Вже ні. Після випробувань, які я пройшла, мені вже відома специфіка таких випробувань. Я знаю свої можливості і внутрішньо готова до боротьби за  корону «СтудМіс України». Крім того, я намагатимуся поєднувати участь у конкурсі цього року чи в майбутньому зі своєю професійною підготовкою, але не маю намірів підміняти одне іншим.

-  Що ти робиш для підтримання свого тіла в ідеальній формі?

-  Перш за все – це правильне харчування. Також я регулярно відвідую тренажерний зал і займаюся з фітнес-тренером, який допомагає мені під час тренувань. Якщо маєш мету – доводиться себе обмежувати в деяких спокусах і займатися регулярно.

-  Твої побажання дівчатам, які ще тільки братимуть участь у подібних конкурсах?

-  Обов’язково беріть участь у конкурсах краси, якщо будуть такі можливості і, тим більше, якщо вам надійдуть такі пропозиції. Це досвід, який сприятиме вашому гармонійному розвитку і збагатить ваш внутрішній світ. Вірте в себе і свої сили! 

Спілкувався Володимир Уруський