Володимир Кравець: від відродженої громади – до відродження України

Вихований у селянській сім’ї на засадах любові до праці та рідної землі, Володимир Васильович Кравець, голова Вишнівецької об’єднаної територіальної громади – людина в нашому краї відома. В 2016 році Володимир Кравець став номінантом проекту «20  облич року», за версією «Нової Тернопільської газети», що є свідченням вагомого та соціально визнаного вкладу номінанта в розвиток Тернопілля.

DSCN3586

Володимир Кравець народився 15 жовтня 1967 року в селі Бутин Збаразького району. Мати все життя працювала зоотехніком у радгоспі «Вишнівецький», а батько – будівельником.  Навчався в Бутинській восьмирічній школі, по закінченні якої вступив до Вишнівецького вищого професійно-технічного училища, здобув професію електромеханіка. Далі – служба в армії, по звершенні якої працював налагоджувальником контрольно-вимірних приладів на заводі «Квантор». Але з дитячих років Володимир відчував потяг до землі, тому, коли в епоху так званої перебудови анонсували початок фермерського руху, чоловік зрозумів, що прийшов його час.

DSCN5577

Повернення до землі. Перші батьківські гектари землі, які почав обробляти Володимир Кравець, як і невеличке приватне підприємство, не давали прибутку, аби можна було утримувати молоду сім’ю, тому довелося поїхати на заробітки за кордон. Впродовж п’яти років перебування на чужині сумував за рідною землею. То ж коли в рідному селі почали розпайовувати величезне колгоспне господарство, прийняв рішення господарювати по-справжньому. Тим більше, що люди самі просили Володимира Васильовича взяти в оренду їхні земельні ділянки, бо бачили в ньому доброго господаря: навіть у скрутні часи збудував у селі млин,  проклав дорогу з твердим покриттям до свого господарства, розпочав будівництво нового будинку. 

Володимир Васильович каже,  що стати аграрієм його спонукали дві причини: по-перше, певний досвід господарювання на землі, по-друге, і найголовніше – бажання вберегти рідне село від повного знищення. Тому прийняв рішення інвестувати зароблені за кордоном кошти в рідні землі. Починав з 400 гектарів, а сьогодні в обробітку має близько шести тисяч гектарів орної землі.

«Добрий самарянин». Приватне акціонерне підприємство  «Добрий самарянин» було зареєстроване в 2000 році, а таку назву отримало з легкої руки сестри Володимира Кравця – Раїси Василівни. Спочатку назва викликала в усіх подив, а згодом усі зрозуміли, що вона якнайкраще віддзеркалює життєве кредо Володимира Кравця  – допомагати людям та служити громаді. Господарство неодмінно дотримується високих стандартів соціальних гарантій пайовикам та зайнятим у виробництві працівникам. Ставлення до землі як до рідної дитини, повага до селян, сучасні технології обробітку ґрунту – все це повертається високою врожайністю, стійкими прибутками, високою орендною платою за паї, допомогою громадам та достойними заробітками працівникам.

DSCN5828

Порядок і порядність – запорука успіху. Прагнення до порядку, бажання навести в усьому лад – все це закладено  в Володимира Кравця з дитинства. Природнє тяжіння до впорядкованого життя та праці, підкріплене здобутою технічною освітою плюс закордонний досвід ведення справи роблять з Володимира Кравця унікального, як на нинішній час, господаря. Якщо попередні господарники розвалили все, що тільки могли, то Володимир Кравець за вісімнадцять років не лише відродив знищене, але й зробив вагомий внесок у піднесення свого краю: відремонтовані школи і дошкільні навчальні заклади, церкви і каплиці, збудовані спортивні майданчики і стадіони. За роки свого існування ПАП «Добрий самарянин» став переконливим прикладом вдалого менеджменту в аграрній галузі, а також осередком відродження не лише сіл, що входять до складу об’єднаної територіальної громади, але й усього Збаразького району. Нині «Добрий самарянин» – одне з найбільших та найпотужніших господарств на Тернопіллі.

Очільник громади. Потенціал Володимира Кравця, як сучасного менеджера, настільки великий, що, крім власного господарства, він взявся наводити лад у новоствореній Вишнівецькій громаді. Володимир Васильович, знаний у районі і далеко за його межами господарник, отримав великий кредит довіри від людей – за нього, як за селищного голову та очільника Вишнівецької об’єднаної територіальної громади, проголосувало в грудні 2016 року 86 відсотків виборців. Всі депутати селищної ради поділяють політичну платформу створеної Володимиром Кравцем разом з однодумцями політичної партії, яка, як і господарство, носить назву «Добрий самарянин».

DSCN6410

 

Секрети успіху від Володимира Кравця. На думку пана Володимира, секрети його успіху дуже прості. По-перше, це досвід господарювання його та однодумців і соратників, які поділяють з ним базові цінності і життєві принципи. По-друге, це подолання корупції в усіх напрямках місцевого самоврядування та на всіх щаблях місцевої влади. По-третє, це опора на чесних і порядних людей, насамперед молодь. В усіх структурах працює молода команда фахівців та керівників нової генерації, які прагнуть чесною працею розбудовувати власний добробут і рідний край. Якщо панує порядність, тоді в усьому буде лад і законність, переконаний Володимир Кравець.

Розбудова громади: перші здобутки. Ставши головою Вишнівецької ОТГ, Володимир Кравець передав управління сімейним бізнесом дружині, а сам повністю зосередився на проблемах дев’яти населених пунктів, що входять до об’єднаної громади. Об’їзд та ретельний огляд стану справ у кожному куточку довірених йому територій дозволив виділити ключові проблеми та скласти чіткий перспективний план дій. Нинішній, 2018 рік став своєрідним «роком освіти» в територіальній громаді: відремонтовано всі школи та кілька дошкільних навчальних закладів, з бюджету громади виділено значні кошти на реалізацію завдань за державною програмою «Нова українська школа». Це не лише ремонти приміщень закладів освіти, але й нові спортзали та їдальні, актові зали та котельні, заміна покриття, придбання сучасного навчального обладнання та меблів тощо.

DSCN5887

Турбує Володимира Кравця стан медичного обслуговування населення в краї. Цього року вдалося вирішити питання із закладом вторинної медицини – Збаразькою районною лікарнею, яка повністю перейшла у підпорядкування селищній раді. Але, впевнений Володимир Васильович, це лише перший крок. На черзі інші дієві заходи, бо охорона здоров’я громадян – пріоритетне завдання для голови Вишнівецької ОТГ. А наступний, 2019 рік, буде «роком доріг» – тут, як кажуть у народі, непочатий край роботи.

Володимир Кравець та підібрана ним команда управлінців переконані, що зможуть подолати всі проблеми і труднощі на шляху до розбудови рідного краю. Як справжній самарянин, Володимир Кравець піклується про інших людей, творить добро, демонструє прозорість, відкритість та підзвітність у своїй управлінській діяльності на засадах порядності та служіння інтересам громади.

 Підготував Володимир Уруський